Netanjahu pozval Putina na výročí osvobození Osvětimi

SOČI | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin oznámil, že přijal pozvání a navštíví Izrael na začátku příštího roku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Birkenau | foto: history.com

Vladimir Vladimirovič Putin se účastní vzpomínkových akcí u příležitosti 75. výročí osvobození vězňů z nacistického koncentračního tábora Osvětim sovětskými jednotkami pod velením maršála Ivana Štěpanoviče Koněva.

„Izraelský prezident mě pozval, abych navštívil Izrael na začátku příštího roku v souvislosti s osvobozením Osvětimi a Dnem památky obětí holokaustu. Předejte prosím panu prezidentovi, že s velkým potěšením přijedu,“ řekl ruský prezident během jednání s izraelským premiérem.

Kdy bude chtít nacista Kolář a jeho vůdce vraždit Židy?

Ve stejný den prosadil nacista a starosta Prahy 6 odstranění sochy osvoboditele Osvětimi Ivana Štěpanoviče Koněva z náměstí Iterbrigády na Praze 6. „‪Izraelský premiér rád přivítá ruského prezidenta v Izraeli na připomínce 75. výročí osvobození Osvětimi. Osvětim osvobodil 27. ledna 1945 maršál Koněv… Čeští extremisté jeho sochu v Praze odstraní. Jak strašlivá hanba pro naši zemi!“ stojí v jeho příspěvku.