Miloš Zeman posílá vzkaz Karlu Gottovi

PRAHA | Karel Gott získal za svůj život desítky ocenění. Od prezidenta republiky, Miloše Zemana zřejmě přibude další. Připomeňme, že Karel Gott opět bojuje s velmi závažnou nemocí. Informuje společenský magazín VIPosobnosti.cz.

Miloš Zeman poslal vzkaz Karlu Gottovi

Zpěvákovi lékaři diagnostikovali tentokrát daleko zákeřnější nemoc, a to akutní myeloidní leukémií. Již od roku 2015, když Gottovi objevili rakovinu mízních uzlin dochází zpěvák na pravidelné kontroly a léčbu do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. „Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu“, sdělil umělec na svém facebookovém profilu.

„Během profesního života bylo Gottovi uděleno mnoho titulů a ocenění. Mezi nimi Národní umělec, kterého převzal za minulého režimu z rukou prezidenta Gustava Husáka či v roce 2009 medaile Za zásluhy od Václava Klause. Tu převzal Gott v den státního svátku, 28. října na Pražském Hradě. Jen pro upřesnění. Během zpěvákovy kariéry se na Hradě vystřídalo šest prezidentů, zatímco Karel Gott zůstává jediný Zlatý hlas, kterého nikdo nepřekonal,“ píše ve svém společenském magazínu autorka článku Alena Hájková.

V červnu roku 2009 byla Mistrovi z rukou primátora Prahy, Pavla Béma předána Stříbrná medaile Prahy, a to k umělcovým 70. narozeninám v Brožíkově sále na Staroměstské radnici. Další významné ceny, které získal zpěvák ve světě, připomeňme namátkou: Sinatra Východu, jak se Gottovi také přezdívá, přivezl různá ocenění, například Zlatou jehlu Polydoru, u kterého již v začátcích své kariéry podepsal exkluzivní doživotní smlouvu na vydávání alb, 2 Zlaté klíče festivalu Intervize, Stříbrného a Bronzového lva rádia Luxemburg, 2 Zlaté ladičky festivalu Tag des deutschen Schlagers, Zlatou harfu ve Stuttgartu, na přehlídce MIDEM v Cannes převzal 4× cenu Trophée nationale. Cenu Třešňové květiny na festivalu v Tokiu získal za píseň z pera svého dvorního skladatele, Karla Svobody, Go in search for happines (Jdi za štěstím).

Současný prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě v Srbsku přes Frekvenci 1 Karlu Gottovi vzkázal: „Karlu Gottovi udělím vyšší stupeň státního vyznamenání, ale zřejmě až příští rok. Letošní seznam už je uzavřený.“ Toto vyznamenání je vyšší než které umělec obdržel od Václava Klause. Zeman považuje za důležité, aby se Gott nemoci nepoddával a bojoval s ní.

Reklama: