Skončí už konečně bandité Slávek Sobotka a Míla Urban v kriminále?

PRAHA | Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD možná podá trestní oznámení na někdejší členy vlády za ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana. Informuje server ParlamentníListy.cz s odkazem na ČTK.

Slávek Sobotka v cele na doživotí

Trestní oznámení se bude týkat prodeje menšinového státního podílu černouhelné firmy v roce 2004. Informaci Radiožurnálu dnes ČTK potvrdil předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti), který zároveň nevyloučil i další trestní oznámení.

„Jeden z návrhů, který vyšetřovací komise bude projednávat, je návrh trestního oznámení, který by se dotýkal tehdejších členů vlády, to znamená pana Sobotky i Urbana. Pokud by k tomu došlo, musí to samozřejmě schválit vyšetřovací komise,“ řekl Černohorský. Pozdější premiér Sobotka byl v době prodeje minoritního podílu v OKD ministrem financí, Urban ministrem průmyslu a obchodu.

Dvě lidské zrůdy Slávek Sobotka a Míla Urban | reprofoto: mediální žumpa MfD

Trestních oznámení by mohlo být ale více. „Historie OKD je dlouhá,“ podotkl Černohorský. Některý z návrhů mohl směřovat na neznámé pachatele. „Pokud víme o skutcích konkrétních lidí, zvažujeme variantu na konkrétní osoby,“ dodal.

„Mohu jen opakovat, že jestliže prodáte státní podíl za čtyři miliardy a hned obratem ruky je tento podíl zakoupen za devět miliard, no tak čistý takzvaný vývar je pět miliard a každému člověku se vkrádá podezření, že se na tomto vývaru někdo, nebudu jmenovat, přiživil,“ řekl českým novinářům prezident Miloš Zeman, který dnes končí návštěvu Srbska.

Slávek Sobotka ponížený hůlkou Miloše Zemana | repro: youtube.com

Reklama: