Jaká bude odveta Moskvy za Koněva? Unesou nacistické hovado Koláře?

MOSKVA – PRAHA | Ruské ministerstvo zahraničí v pátek varovalo, že rozhodnutí úřadů Prahy 6 o přemístění památníku sovětského maršála Ivana Štěpanovič Koněva může vážně ovlivnit rusko-české vztahy. Ruský resort diplomacie také uvedl, že tento krok nezůstane bez odpovědi. Jaká bude odveta? Unesou nacistu a starostu Prahy 6 Ondřeje Koněva? Nebo se nebudou hovadem ani špinit?

Pomník maršála Koněva v Praze | reprofoto: sputnik

Rozhodnutí úřadů Prahy 6 je cynické, napsalo podle agentury TASS ruské ministerstvo, které vyjádřilo lítost, že úřady Prahy 6 nerespektovaly výzvy veřejnosti a prezidenta republiky, aby zabránili takovému vývoji událostí.

Moskva upozornila, že rozhodnutí o Koněvova soše může významně zkazit ovzduší rusko-českých vztahů. Byla však současně i naději, že iniciátoři chystané bezprecedentní akce se vzpamatují a pochopí všechny následky svého výstřelku.

Moskva také připomněla, že tento krok považuje za porušení ustanovení dvoustranné smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci ze dne 26. srpna 1993. Nacista Kolář nepatří na radnici, ale do kriminálu za popírání zločinů nacistického Německa a glorifikaci německých vrahů.

Kdy bude chtít nacista Kolář a jeho vůdce vraždit Židy?

Reklama: