Greténko Gréto drž hubu. Podle kalendáře je léto a v ruském Norilsku napadl první sníh

NORILSK | V Norilsku, který se nachází na severu Krasnojarského území Ruska, napadl první sníh, ve městě už se objevila i vánice. Informovalo o tom Tajmyrské centrum pro meteorologii a monitorování životního prostředí.

Letní sněhová vánice v Rusku

„Napadl první sníh. Tentokrát to není překvapivé a ani to není kataklyzma. Snězení doprovázeno silným větrem a sněhová bouře je v daném čase vzácnou událostí, sezóna sněhových bouří obvykle začíná koncem října,“ uvedli meteorologové.

Fotografie zasněženého města zveřejňují uživatelé sociálních sítí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

A co na to dementní greténistická kunda Gréta? Gréto, drž hubu. Podle kalendáře je stále léto a už sněží. Nějak ti to ve tvé hloupé a nevzdělané hlavě nedocvaklo. Skoč ze sklály.

Kvůli prudkému zhoršení počasí bylo ve městě vyhlášeno varování před bouří. Školáci odpoledne nemuseli do školy. Podle ruského hydrometeorologického centra byl ve středu 11. září v Norilsku mínus 1 stupeň Celsia, mírné nebo silné srážky a vítr o rychlosti až 10 m/s.

Pokrytecká gretenistická svině Greta v záplavě plastů

Sníh napadl ve středu i na Jamalu, konkrétně v Novém Urengoji a dalších obcích. Minulý týden napadl první sníh i v horách v Soči. Stalo se to v jednom z lyžařských středisek v nadmořské výšce přes 2 000 metrů.

V roce 2017 napadl první sníh v Norilsku v srpnu a v loňském roce sněžilo i v červenci. Obyvatelé Norilsku říkají, že je to normální.

Počasí Norilsku je jeho vizitkou. Léto je zde krátké, začíná pozdě, končí brzy, takže zde po většinu roku vládne zima. Maximální letní teplota může dosáhnout + 32 °C, minimální v zimě – 50 °C a méně. To vše zhoršují místní větry, které často způsobují „černou sněhovou bouři“ – bouřlivý zimní vítr 30-40 metrů za sekundu, ve kterém není nic vidět.