The Jerusalem Post: Rusko pohrozilo Izraeli, že bude sestřelovat jeho vojenská letadla ve vzdušném prostoru Sýrie

JERUSALEM | Moskva hodlá bránit syrské území před bombardováním izraelských vojenských letadel. Myslí to vážně. Uvědomili si to i v Izraeli, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin a Benjamin Netanjahu | foto: beforeitsnews.com

Izraelský deník The Jerusalem Post uvedl, že Rusko pohrozilo Izraeli, že bude sestřelovat jeho vojenská letadla ve vzdušném prostoru Sýrie, hlavně v případech útoků na syrských vojáky.

Novináři The Jerusalem Post zdůraznili, že Rusové v případě útoků izraelského letectva na vojenské cíle v Sýrii použijí moderní raketové systémy S-400.

Izraelský deník připomněl, že už i předtím Moskva odvrátila tři útoky izraelského letectva na pozice syrských vojsk. Izraelští novináři předpokládají, že právě tento fakt posloužil důvodem toho, že se premiér Benjamin Netanjahu spěchal do Ruska za Vladimirem Vladimirovičem Putinem.

Média připomněla, že ruské Su-35S koncem srpna už vyháněla izraelské F-35I ze vzdušného prostoru Sýrie. Tehdy izraelské letectvo zaútočilo na pozice syrské armády, ale uskutečnit druhý raketový útok izraelskému letectvu zabránili ruské stíhačky, které je vyhnaly za hranice Sýrie.