Útok pod falešnou vlajkou na saúdské rafinérie? Američtí vrazi zvažují útok na íránská ropná zařízení

WASHINGTON – RIJÁD | Již dříve se objevily informace o tom, že na dvou ropných rafinériích v Saúdské Arábii došlo kvůli útokům bezpilotních letadel v noci na sobotu 14. září k požárům. Spojené státy (SS) nyní zvažují útok na íránská ropná zařízení, informuje o americké agresi světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy nesou smrt

Americký senátor Lindsey Graham prohlásil, že je načase, aby americké úřady začaly zvažovat možnost útoků na íránská ropná zařízení, pokud by Teherán pokračoval ve svých provokacích, kdy tím jen potvrzuje, že útok na rafinerie v Saúdské Arábii byl spáchán pod vedením a za motivace amerických tajných služeb, jako útok pod falešnou vlajkou.

„Je na čase, aby Spojené státy navrhly možnost útoku na íránské rafinerie, pokud budou pokračovat ve svých provokacích nebo se jaderně obohacovat. Írán s tímto svým špatným chováním nepřestane, dokud nebudou důsledky realističtější, jako je například útok na jejich rafinerie, který bude silnou ránou pro jejich režim,“ zveřejnil Graham na Twitteru svou válečnou propagandu a teroristické výpady, jelikož by se jednalo o útočnou válku bez mandátu RB OSN a to je válečný zločin.

Budoucí mrtvoly v případě invaze do Íránu | repro: Sputnik (© Foto: Public domain/ Alan Graziano)

Již dříve ministr zahraničí SS Mike Richard (zráceně „M.Rd.“) Pompeo obvinil z útoků dronů na ropné rafinerie v Saúdské Arábii Írán. Zároveň přislíbil, že za to Teherán ponese zodpovědnost a že budou vyděleny rezervy na stabilizaci globálního trhu s ropou, ovšem důkazy jako vždy chybí. Ač se k tomu přihlásili osvoboditelské skupiny z Jemenu, které vyhánějí ze země Saúdské a Arabské okupanty, tak to spíše vypadá, že toho využil v rámci své válečné propagandy jako falešné přihlášení.

Válečný zločinec M.Rd. Pomepo šíří lži, dezinformace a teroristickou válečnou propagandu

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

„Írán zahájil nevídaný útok na světové dodávky energie. Neexistují žádné důkazy o tom, že by útoky byly provedeny z Jemenu,“ napsal na Twitteru Pompeo.

Zároveň na sociální síti vyzval mezinárodní společnost k tomu, aby veřejně a jednoznačně odsoudila dané útoky

„Spojené státy budou spolupracovat s partnery a spojenci, aby zajistily, že trhy s energií budou dobře zásobeny a že Írán ponese zodpovědnost za svou agresi,“ lhal válečný zločinec M.Rd. Pompeo, jelikož svá tvrzení neopřel o žádní důkazy. Asi si není vědom toho, že Írán dle americké praxe nemusí brát válečné zajatce, když vojáky SS na blízkém východě považuje za teroristy a může je tedy střílet jako potkany.

Provoz bude brzy obnoven. Podezřelé?

Brzy ráno, v sobotu 14. září, došlo k výbuchu v zařízeních jedné z největších ropných společností na světě. Po výbuchu následovaly požáry. Saúdská Arábie za příčinu výbuchu označila útok dronů.

Saúdská Arábie se chystá dnes obnovit na třetinu těžbu ropy ztracenou následkem útoku dronů na ropnou infrastrukturu, uvádějí noviny The Wall Street Journal s odkazem na saúdské úředníky. Nějak rychle. Takže by to byly útoky jen tak na oko?

„Musíme být schopni vrátit dva miliony barelů ropy… do zítřejšího dne,“ prohlásil včera jeden z úředníků. „Situace je rozhodně horší, než jsme očekávali během prvních hodin po útoku, ale my se snažíme zajistit, aby trh nepociťoval žádný nedostatek, dokud úplně nepřejdeme do obvyklého režimu,“ dodal úředník.

Reklama: