Vrazi a zloději? Německo dluží Česku 10 až 15 tisíc miliard korun

PRAHA | Předseda SPD Tomio Okamura uveřejnil na svém Facebooku post, v němž vysvětlil, že Německo dluží České republice až patnáct tisíc miliard korun a hnutí SPD už dlouho prosazuje, aby to česká vláda vymáhala. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Tomio Okamura a německá nacistická svině – vůdkyně Merkel

Okamura uvedl statistické udaje listu SuperExpress, že více než polovina Poláků (58 %) myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. Polská vláda hovořila o 850 miliardách dolarů. U příležitosti 80. výročí začátku druhé světové války o polských požadavcích mluvili premiér Mateusz Morawiecki i prezident Andrzej Duda.

„Reparační nároky na Německo vznáší i Řecko. V červnu Řecko zaslalo Německu diplomatickou nótu, v níž vyzývá Berlín k zahájení rozhovorů o reparacích. Řecká komise vypočítala dlužnou částku na 290 miliard eur,“ píše autor článku.

Merkel překrucuje historii – Současná EU v lecčems navazuje na Hitlerův projekt

Okamura také uvedl, že Ministerstvo zahraničních věcí ČR přiznalo, že české nároky na reparace existují. Dodal také, že jsou ve výši 306 mld. Kčs, vyjádřeno v dobové měně, přičemž Československu bylo ze strany Německa vyplaceno jenom 230,1 mil. Kčs.

„Podle konzervativních odhadů hnutí SPD (na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes) nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun. Čili se může jednat o více než deset státních rozpočtů České republiky,“ napsal Okamura. Okamura dále pak litoval, že vedení ANO, ČSSD a KSČM a premiér Babiš odmítají reparační nároky.


U příležitosti 80. výročí vypuknutí 2. světové války, která začala 1. 9. 1939, předseda strany SPD Tomio Okamura přichází s příspěvkem na Facebooku, v němž se věnuje tomu, jak se v současné době zachází s pamětí.
Hned na začátku se politik vyslovuje proti zpochybňování přínosu vítěze 2. světové války. Dále připomíná, že útokem Německa na Polsko se dostal do nové fáze konflikt, který se připravoval a vlastně i probíhal delší dobu. Pak Okamura zdůrazňuje, že 2. světová válka nakonec skončila porážkou Hitlera a jeho plánu vybudovat Tisíciletou říši a evropský superstát. Následně předseda SPD vyslovuje zklamání v souvislosti s tím, že myšlenka a zájem ovládat národy a kořistit z jejich práce není mrtvá. V této souvislosti Okamura varuje, že idea globalismu je stejně nebezpečná jako dříve, včetně snahy o přepisování dějin.

Reklama: