Rozpoutá vůdce SS Trump napadením Íránu III. světovou válku?

WASHINGTON | Válečný zločinec a vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump na Twitteru uvedl, že SS jsou připraveny na odvetu za sobotní útok dronů na dvě významné ropné zařízení v Saúdské Arábii.V důsledku útoků stouply v pondělí ceny ropy o více než deset procent, napsala agentura AFP. Nutno dodat, že není vůbec prokázáno, kdo útočil, a nebo zda vůbec nějaký útok proběhl.

Ďábel D. J. Trump

„Došlo k útoku na saúdskoarabské zásoby ropy. Máme důvod být přesvědčeni, že víme, kdo je pachatelem,“ napsal na Twitteru americký prezident s tím, že Spojené státy jsou připraveny na odvetu.

„Máme nabité a čekáme, co řeknpu, kdo podle ní ten útok uskutečnil, a jak budeme postupovat!“ uvedl na adresu Saúdské Arábie, tím jen potvrdil, že se jednalo o útok pod falešnou vlajkou, jelikož je mu jedno, zda to budou sauúdští Arabové vyšetřovat a nebo jen řeknou a falešně někoho obviní. Rozpoutá tak vůdce SS Trump III. svět války, kdyby Arabové řekli, že to byl Írán a nijak to neprokázali?

Spojené státy z odpovědnosti za útoky obviňují Írán, což íránští představitelé odmítají. „Íránské ministerstvo zahraničí označilo prohlášení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea za lež. Ten hovořil o tom, že Írán stojí za včerejšími útoky dronů na ropné rafinerie v Saúdské Arábii,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

„Politika vyvíjení ‚maximálního tlaku‘, kterou prováděli Američané, se zřejmě kvůli svému selhání posunula směrem k politice ‚maximální lži“,“ prohlásil oficiální mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Íránu Abbás Músáví, když komentoval prohlášení Pompea.

Poznamenal také, že taková prohlášení jsou nejspíše „přípravou půdy“ ze strany tajných organizací a zpravodajství pro americké akce v budoucnosti, jak opatrně nazval „útok pod falešnou vlajkou.“


V noci na sobotu 14. září kvůli útokům dronů došlo k požárům na dvou ropných rafinériích v Saúdské Arábii. Vznikly v podnicích vlastněných státní ropnou a plynárenskou společností Saudi Aramco v okresech Abkajk na východě země a Churajs východně od Rijádu.
V důsledku toho byla zastavena výroba 5,7 milionu barelů ropy denně, což přesahuje polovinu produkce ropy v této zemi.
K útoku se přihlásili Hútíové, jemenská povstalecká skupina, které dle některých zdrojů podporují íránské úřady. Daná skupina uvedla, že jejich bojovníci zaútočili na rafinerie pomocí deseti bezpilotních letounů.

Reklama: