Satanská Saúdská koalice tvrdí, že k sobotním útokům na ropné objekty došlo s využitím íránských zbraní

RIJÁD | Zbraně, které byly použity k útoku na ropné objekty společnosti Saudi Aramco, byly vyrobeny v Íránu a nepocházejí z Jemenu. V pondělí to oznámila vojenská satanská koalice proti jemenským povstalcům, kterou vede Saúdská Arábie.

Brácha Mohameda

Na pondělní tiskové konferenci v Rijádu mluvčí satanské koalice, plukovník Turki al-Malki uvedl, že vyšetřování stále pokračuje a vyšetřovatelé se snaží určit, odkud byly vypáleny střely, které zasáhly ropné objekty v Abkajku a Churajsu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Vyšetřování pokračuje a vše svědčí o tom, že zbraně v obou útocích pocházejí z Íránu,“ šířil lži a dezinformace válečný zločinec al-Malki, který je odpovědný za vraždy civilistů v Jemenu a patří, v tomto pořadí: Zatknout, soudit a popravit kulkou smočenou v prasečí krvi.

Podle něj útok nemohl přijít z Jemenu, jak tvrdí jemenské osvobozenecké hnutí, které se k němu přihlásilo. To tvrdí, že proti saúdským ropným objektům na východě země nasadili deset dronů. Al-Malki slíbil, že o výsledcích „vyšetřování“ budou informována média.

Reklama: