The Daily Telegraph: Jeremy Corbyn je ruský špión

LONDÝN | V Evropě pokračuje hon na čarodějnice, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, s tím, že všude hledají ruské špiony a „agresory“.

Jeremy Corbyn – probruselská bolševická lidská svině

„Každého, kdo navrhuje navázat s Ruskem normální vztahy, skončit sankční válku a alespoň nějakým způsobem se dohodnout, a kdo nekřičí, že Rusko je vinné úplně ze všeho, považují za ruského špiona a vrhají něj hromy – blesky,“ dodává autor článku slovenského deníků.

Novou obětí je britský opoziční lídr, jelikož v rámci rusofobní štvanice v rámci šíření předsudečné nenávisti, pomluv, lží, dezinformací a propagandy je Británie nejaktivnější ve „vyhledávání“ tzv. „ruských špionů“. Je to tam už pomalu sport, který je populárnější, než fotbal… ironizuje deník.

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Anatoljevič Medveděv se dusí smíchy

„A zase na ostrovech našli špiona, dokonce ve vlastních řadách – v britském parlamentu. Domácí deník The Daily Telegraph přinesl fakta‘ v duchu ‚jedna paní povídala‘ na základě, kterých vážně podezřívá předsedu britské Labouristické strany z toho, že je ruský špion…“ píše bez servítku redaktor slovenského konzervativního deníku Eugen Rusnák.

Podle něj The Daily Telegraph tlumočí i vážné obavy britských kolegů a kamarádů zpoza oceánu. Uvedl, že ve Spojených státech (SS) jsou znepokojeni možností, že by se předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn stal britským premiérem.

„To by podle nich byla pohroma. Deník uvádí úvahy amerických analytiků, kteří tvrdí, že britský politik může předávat tajné a citlivé informace Moskvě a Teheránu, a proto doporučují prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby si na to dával pozor a přestal prozrazovat tajné informace Londýnu – pro každý případ,“ popisuje Rusnák paranoidní hysterii jako z dob studené války, která se však takto odehrávala v Sovětském bloku. Svět se přepóloval a Západu velí bolševici a vedou ho rovnou po hlavě do prdele, na místo kde skončil SSSR

Rusnák pokračuje ve svém článku slovy: Britský deník uvádí některé pasáže ze zprávy, kterou připravil profesor Vojenské vysoké školy Ozbrojených sil Spojených států a ředitel Centra pro globální politiku ve Washingtonu Azeem Ibrahim. Podle něj někteří poradci Jeremyho Corbyn vyjadřovali podporu politice ruského prezidenta Putina. Navíc, jak zmínil Azeem Ibrahim, Jeremy Corbyn nevěřil, že vyšetřování otravy Skripalových v Salisbury bylo objektivní a nezávislé, dodává, že údaje britské rozvědky třeba brát s rezervou, protože nemusí být spolehlivé.

A Rusnák se už jen na konec svého článku Britům vysmál: „A tak ve Velké Británii objevili dalšího ruského špiona, k čemuž my našim britským kolegům, přirozeně, gratulujeme. Jen tak dál, přátelé.“