Dětem na školách vymývají mozky „multikulti“ ideologií namísto učení četní, psaní a počítání?

PRAHA | Dřív to byl vtip, dnes už je to realita, zakladatel politického hnutí občanů Trikolora Mgr. Václav Klaus, syn 2. prezidenta profesora Václava Klause, sdílel obrázek o školském systému. Máme se tomu smát, nebo plakat v jakém je stavu naše školství?

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Václav Klaus na svém účtu na Facebooku sdílel příspěvek, ve kterém si dělá legraci ze současného školského systému. K postu připojil i trefný obrázek.

Svůj příspěvek Václav Klaus mladší okomentoval následujícími slovy: „Školní rok je v plném proudu. Tak jeden klasický.“

K postu poté připojil obrázek, na kterém jsou vyobrazeny dvě pracovnice České školní inspekce (ČŠI), jak provádí šetření na jedné ze základních škol. Přijdou k řediteli do ředitelny a sdělují mu, že na jeho škole objevili závažný prohřešek.

„Někteří učitelé na prvním stupni místo realizace školního vzdělávacího programu učí žáky číst, psát a počítat!“ stojí v textu na obrázku.

Tímto chtěl tak Klaus junior nejspíše poukázat na současný školský systém. Uživatelům sociální sítě navíc neunikl ani nápis na nástěnce v ředitelně, který zní: „Plán práce2016/17: Vydržet, nezblbnout!“


Václav Klaus mladší je český politik a bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG a syn českého exprezidenta Václava Klause. Donedávna byl také členem ODS, ale v polovině března byl ze strany vyloučen. Stejně tak byl v dubnu zbaven i funkce předsedy školského výboru.
Václav Klaus mladší letos v červnu představil nové politické hnutí Trikolóra – hnutí občanů. Hnutí bude hájit konzervativní hodnoty, zdravý rozum a zájmy pracujících lidí.
Prioritou pro hnutí budou volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Subjekt Klaus představil v zaplněném sále kongresového centra Erbia v Praze, akci moderoval herec Marek Vašut. Členkou přípravného výboru strany je také další bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková.