Vladimir Vladimirovič Putin nabídl Saúdské Arábii ke koupi S-300 nebo S-400

MOSKVA | Vladimir Vladimirovič Putin nabídl Saúdské Arábii ke koupi ruské protivzdušné raketové komplexy S-400 nebo S-300 v souvislosti s útoky dronů na ropné objekty tohoto království. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: Народный Журналист

V odpovědi na otázku o útoku na ropné rafinérie ruský prezident ocitoval Korán: „Ve svatém Koránu se hovoří o nepřijatelnosti jakéhokoliv druhu násilí kromě ochrany svého rodu. V zájmu ochrany svého rodu, své země jsme ochotni poskytnout příslušnou pomoc Saúdské Arábii,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič.

Podle jeho slov stačí, když vedení království přijme moudré státní rozhodnutí a koupí S-300 podle příkladu Íránu nebo S-400, jako to udělala turecká vláda. „Spolehlivě ochrání jakékoliv objekty infrastruktury Saúdské Arábie,“ zdůraznil prezident.

Hasan Rúhání a Vladimir Vladimirovič Putin

Na upřesňující otázku íránského prezidenta Hasana Rúháního, jestli je lepší koupit S-300 nebo S-400, Putin odpověděl: „Ať si vyberou.“ Kromě toho ruský prezident ještě jednou ocitoval Korán v rámci komentáře k útokům na královské ropné objekty.

„Když se nacházím zde, v Turecku, v zemi s převážně muslimským obyvatelstvem, nemohu si nevzpomenout na řádky ze svatého Koránu, kde se praví: ,Pamatujte na milosrdenství Alláha. Kdysi jste byli nepřáteli, Alláh smířil vaše srdce a udělal z vás bratry’. Myslím si, že z toho je třeba vycházet,“ uzavřel prezident.