Hurikán Humberto zesílil

HAMILTON | Hurikán Humberto v úterý večer zesílil na bouři třetí kategorie a blíží se k Bermudským ostrovům. Tamní úřady se začaly na příchod hurikánu připravovat a začali plánovat uzavření škol, vládních budov a pozastavení hromadné dopravy, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ministr pro národní bezpečnost Wayne Caines oznámil, že školy a úřady zavřou ve středu v poledne, v té době přestanou jezdit i trajekty a autobusy se zastaví v 16:00 hodin.

Podle úřadů by měl vítr se silou tropické bouře a v nárazech až se silou hurikánu zasáhnout ostrovy ve středu kolem 15:00 hodin. Přechod bouře by měla trvat až do čtvrtka rána. Zároveň se očekává, že spadne až 10 centimetrů srážek. Hurikán by měl podle předpovědí jen projít severní části Bermud.

Národní centrum pro hurikány (NHC) se sídlem v Miami oznámilo, že hurikán doprovází vítr o rychlosti 185 kilometrů za hodinu. Humberto by měl zůstat hurikánem třetí kategorie pravděpodobně ještě ve čtvrtek.

Střed hurikánu se nachází zhruba 595 kilometrů západně od Bermudských ostrovů a pohybuje se směrem na východ až severovýchod o rychlosti 19 kilometrů za hodinu.

Reklama: