Bolívarské národní ozbrojené síly, policie a civilní obyvatelstvo uspořádaly vojenská cvičení ve Venezuele

CARACAS | Členové Bolívarských národních ozbrojených sil, Bolívarská národní policie a civilní obyvatelstvo uspořádaly v pondělí 16. záři vojenské výcvikové zasedání Bolívarské národní gardy v Los Tequesu v Mirandě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Záběry ukazují vojáky provádějící cvičení a civilisty tvořící bariéry. Výcvik je součástí oranžové pohotovosti, která byla vyhlášena venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem Morosem na začátku září a uskuteční se na pozadí eskalace napětí mezi Kolumbií a Venezuelou, také po tom, co Organizace amerických států schválila platnost meziamerické smlouvy o vzájemné pomoci, která zvažuje možnost provedení útoku ve Venezuele.

Venezuelský ministr zahraničních věcí Jorge Alberto Arreaza Montserrat minulý týden během tiskové konference v sídle Organizace spojených národů (OSN) v Ženevě prohlásil, že nebudou akceptovat jakékoli zasahování z jakékoliv země nebo Organizace amerických států, varoval, že se budou bránit spolu s Bolívarskými národními ozbrojenými silami a milicí, které celkem mají více než tři miliony členů.

Cvičení ve Venezuele