PVO komplety S-300 a S-400 v akci. V Rusku proběhlo cvičení protivzdušných sil

AŠULUK | Ruské raketové PVO komplety S-300 a S-400 v úterý 17. září demonstrovaly své bojové schopnosti během cvičení Center 2019 na cvičišti Ašuluk v Astrachaňské oblasti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle tiskové služby Ministerstva obrany Ruské federace vojáci protivzdušné obrany odrazili útok domnělého nepřítele. Celkově bylo zachyceno přes 80 leteckých cílů, včetně útočných dronů, raket s plochou dráhou letu a balistických raket, píše agentura.

Strategické cvičení Centrum 2019 se koná od 16. do 21. září 2019 na šesti společných vojenských polygonech Trockij, Donguz, Adanak, Čebarkulskij, Yuginskij, Alejskij a polygonech letectva a vojsk protivzdušné obrany Ašuluk, Safakulevo na území Ruské Federace a také v Kaspickém moři.

Cvičení ruské protivzdušné obrany

PVO komplety S-300 a S–400 jsou moderní protivzdušné raketové systémy určené k likvidaci letounů, raket s plochou dráhou letu a balistických raket, včetně středního doletu, které můžou být rovněž nasazené proti pozemním objektům.

Reklama: