Írán udělá tečku za Spojenými státy

TEHERÁN | Teherán nebude vyjednávat s Washingtonem na žádné úrovni, prohlásil íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Sajjid Alí Chameneí v úterý 17. září. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Tím, že to prohlásil fakticky nejvýše postavený představitel země, tak je totální tečka za jednáním se Spojenými státy (SS).

Sajjid Alí Chameneí si vytírá Trumpem prdel

„Politika maximálního tlaku na íránský národ nestojí ani za halíř, představitelé islámské republiky jsou jednotní v přesvědčení, že vyjednávání se Spojenými státy na žádné úrovni nebude probíhat,“ uvádí slova Chameneího jeho oficiální internetové stránky.

Podle něj bude jednání s Washingtonem znamenat úspěch americké politiky maximálního tlaku na Írán ve formě sankcí a hrozeb, jakož i skutečnost, že Spojené státy budou moci na Írán uvalit své požadavky.

„To je důvod, proč úředníci od prezidenta a ministra zahraničních věcí a dalších jednomyslně oznámili, že se Spojenými státy nebudeme vyjednávat – ani dvoustranně ani multilaterálně,“ dodal duchovní vůdce Chameneí.

DJT s prasečím rypákem