Rusku byl zlikvidován stoupenec IS, který připravoval teroristický útok

MACHAČKALA | V Dagestánu byl zadržen stoupenec teroristické skupiny Islámský stát, který na území ruské federální republiky připravoval teroristický útok. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

FSB

Byl zadržen, když z tajného úkrytu vyzvedával improvizované výbušné zařízení s vysokým výkonem, informoval Národní protiteroristický výbor Ruska.

„Dnes během operačních vyšetřovacích opatření FSB Ruska na území lesního masivu Tarumovského okresu Dagestánské republiky byl při pokusu o vyzvednutí velkokapacitního improvizovaného výbušného zařízení z tajné skrýše zadržen ruský občan narozený v roce 2000,“ uvádí se v prohlášení.

„Bylo zjištěno, že od srpna 2019 je stoupencem IS a plánuje provést teroristický čin proti policistům a místním úřadům,“ dodává se ve zprávě.

Islámský stát je islamistická sunnitská extremistická teroristická organizace. IS fungoval v letech 2013–2018 hlavně na území Sýrie (částečně ovládal její severovýchodní území) a Iráku (částečně ovládal území „sunnitského trojúhelníku“), ve skutečnosti jako neuznaný kvazistát se šarískou vládou a ústředím v syrském městě Al-Raqqah (Rakka).

Reklama: