Škoda Transportation jednala o spolupráci v Srbsku

PLZEŇ – BĚLEHRAD | Možnosti spolupráce na obnově vozového parku pro městskou dopravu – i takovou náplň mají jednání, kterých se v těchto dnech účastní zástupci společnosti Škoda Transportation v Srbsku. Plzeňská firma byla významným členem delegace českých firem, které doprovázela prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvě Bělehradu.

Škoda Transportation jednala o spolupráci v Srbsku | repro: skoda.cz

Předseda představenstva Škody Transportation Petr Brzezina a senior viceprezident pro Obchod Škody Transportation Zdeněk Majer se například zúčastnili srbsko-českého podnikatelského fóra a řady bilaterálních jednání mezi českými a srbskými firmami v Bělehradě.

V rámci vzájemných setkání mají firmy možnost navázat kontakt s novými srbskými partnery nebo rozvinout kontakt s těmi stávajícími. Součástí programu byla i diskuze s představiteli Zastupitelského úřadu ČR v Bělehradě o podnikání v Srbsku a společenský podnik na české ambasádě za přítomnosti prezidenta republiky a oficiální delegace. V rámci mise se setkali členové delegace se srbskou ministryní dopravy.

Srbsko je pro Škodu perspektivním teritoriem – země se stabilizovanou ekonomikou se nachází ve stádiu ekonomického růstu a má velkou potřebu investic do obnovy vozového parku pro městskou dopravu. Pozitivem možné spolupráce je také kulturní blízkost a velmi dobré vztahy Srbska a České republiky.

Prezidenta Miloše Zemana doprovázelo na oficiální návštěvě Srbska pět desítek zástupců českých firem. Do delegace se vedle Škody zapojily i další strojírenské, ale i energetické či potravinářské firmy.

Reklama: