A sakra. Co na to poražení a neúspěšní z náměstí? Rozhodnutí o zastavení stíhání Babiše je pravomocné

PRAHA | Právní moci nabylo rozhodnutí o tom, že trestní stíhání premiéra Babiše bylo zastaveno. Nikdo ze zúčastněných nepodal proti rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze stížnost. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš se směje | repro. FB AB

Žalobci uvedli, že Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Pro ty byla určena evropská dotace ve výši padesáti milionů, kterou podnik získal v roce 2008.

„Stížnost proti usnesení o zastavení trestního stíhání podanou oprávněnou osobou neevidujeme. Lze tedy uzavřít, že rozhodnutí nabylo právní moci dne 17. 9. 2019,“ sdělil Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství.

Jsme banánová republika, kde policejněprokurátoská mafie je úplatnou děvkou. V Česku se dá objednat trestní stíhání, aby někdo politicky nepřekážel

Dále dodal, že verdikt bude předložen nejvyššímu státnímu zástupci. Tím je Pavel Zeman, a právě on může rozhodnutí potvrdit či zrušit. Je stanovena i lhůta na přezkoumání, konkrétně se jedná o tři měsíce. Rozhodne Pavel Zeman a nebo Miloš Zeman. Prezident naznačil, že pokud by v pronásledování Babiše Pavel Zeman chtěl dále pokračovat, že nevylučuje možnost využít abolice, kdy tím by znemožnil proti Babišovi vést trestní stíhání v této věci.

V pátek 13. září bylo informováno o tom, že státní zástupce zastavil stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo. Rozhodl o tom městský státní zástupce v Praze Martin Erazím.

Žalobce tak po čtyřech letech vyšetřování zastavil stíhání Andreje Babiše, jeho manželky Moniky, jeho švagra Martina Herodese, dcery z prvního manželství Adriany Bobekové, někdejšího manažera Agrofertu Josefa Nenadála, a také bývalé členky společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové.

Reklama: