V Rusku informovali o nepřekonatelné raketě

MOSKVA | Dolet ruských raket Ch-101 (rusky Х-101) je zatím nedosažitelný pro všechny konkurenty, prohlásil generální ředitel korporace Taktické raketové zbraně Boris Viktorovič Obnosov v rozhovoru pro časopis Vojenno-promyšlennyj kurjer.

Raketa CH-101 (X-101) ve výzbroji

Takto odpověděl na otázku, jak může Rusko čelit nedávným americkým zkouškám rakety s doletem až jeden tisíc kilometrů, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kromě toho podle Obnosova, Borise Viktoroviče mají ruští projektanti možnosti zlepšování taktických a technických charakteristik raket, existují však jistá omezení spojená s mezinárodními závazky, ty se přísně kontrolují.

„Naše země je velmi dbalá zákonů… Zúčastnil jsem se bezprostředně jednání o konvenčních zbraních a o zákazu jaderných zbraní. Mohu vám potvrdit, že přesně plníme všechny závazky,“ dodal.

Boris Viktorovič Obnosov také připomenul slova Vladimira Vladimiroviče Putina o tom, že se nesmí připustit nové závody ve zbrojení, zdůraznil ale, že bezpečnost země bude v každém případě zajištěna. Podle přístupných informací činí dolet rakety Ch-101 4 až 5 tisíc kilometrů.

Reklama: