Pokud bude Írán napaden, tak se bude bránit všemi prostředky, i protiútokem

TEHERÁN | Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf v rozhovoru pro CNN sdělil, že důsledkem vojenského útoku Spojených států (SS) či Saúdské Arábie (SA) na Írán, tak to bude válka v plném rozsahu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Cvičení s vypuštěním rakety typu země-moře v Íránu | repro: Sputnik

Dříve ministr zahraničí SS Mike Richard (M.Rd. zkráceně) Pompeo uvedl, že SS nebudou tolerovat „ohrožující chování Íránu, který saúdští a američtí vládní zástupci obvinili z útoku na ropná zařízení království minulý víkend. Ovšem tradičně důkazy chybí a jedná se jen o křik tupců.

„Válka v plném rozsahu,“ odpověděl Zaríf na otázku o důsledcích útoku Rijádu nebo Washingtonu na Írán. „Dělám velmi seriózní prohlášení ohledně obrany naší země. Dělám velmi seriózní prohlášení, že se nechceme zapojovat do vojenské konfrontace,“ řekl ministr.

Zkouška íránské balistické rakety | repro: Sputnik (© AP Photo / Omid Vahabzadeh)

Podle něj jakákoliv vojenská reakce, která je založena na lži ohledně útoku na saúdská ropná zařízení, může způsobit velké množství obětí a zranění. „Ale budeme bránit naši zemi bez váhání,“ řekl Zaríf, kdy tak vzkázal, že Írán se bude bránit a v jeho obranné doktríně je protiútok. A Saúdská Arábie má evidentně nefunkční protivzdušnou obranu, když tam mohou něčí drony útočit a nebo to byly drony saúdské?

Reklama: