Rusko a Čína odmítli rezoluci RB OSN o ochraně teroristů v Sýrii. Jejich rezoluce nebyla také přijata

NEW YORK | Rada bezpečnosti OSN nepřijala rezoluci Belgie, Německa a Kuvajtu o ochraně teroristů před vyhubením a zastavení palby v Idlibu. Dva stálí členové Rady bezpečnosti OSN – Rusko a Čína – hlasovali proti, informoval korespondent Sputniku.

RB OSN

Pro přijetí rezoluce hlasovalo 12 členů Rady bezpečnosti, jeden se zdržel. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dříve Belgie, Německo a Kuvajt přednesly Radě bezpečnosti návrh rezoluce ohledně Idlibu. Vyzývaly všechny strany zastavit palbu k 21. září v poledne syrského času, což by znamenalo konec likvidace teroristů v situaci, kdy jsou už skoro vyhubeni.

Dokument také vyzývá k respektování mezinárodního humanitárního práva a k poskytnutí možnosti humanitárním organizacím provádět svoji činnost, což opět odporuje mezinárodnímu boji proti terorismu.

Rusko a Čína prezentovaly svoji verzi rezoluce. Dokument obsahuje výzvu k zastavení palby v Idlibu od půlnoci 20. září, ovšem je doplněna o text: „Zastavení vojenských činností se nevztahuje na vojenské operace proti jednotlivým fyzickým osobám, skupinám, podnikům a organizacím, které jsou spojené s teroristickými organizacemi, jak je definuje Rada bezpečnosti.“

Tato rezoluce také nebylo přijata, jelikož dovoluje teroristy vyhubit. Belgie, Německo a Kuvajt se tak postavili na stranu teroristů.


Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.

Reklama: