U Bílého domu ve Washingtonu se střílelo. Jeden mrtvý a pět zraněných

WASHINGTON | Jedna osoba zahynula a dalších pět lidí utrpělo zranění při střelbě, k níž došlo ve čtvrtek v ulicích americké metropole Washington nedaleko Bílého domu. Informovala o tom na své webové stránce televize CNBC, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bílý dům ve Washingtonu

Dva z pěti zraněných jsou v kritickém stavu, ale všichni by podle vyjádření zasahujících zdravotníků měli přežít, píše agentura.

K střelbě došlo ve čtvrtek okolo dvaadvacáté hodiny místního času (pátek 04:00 hodin SELČ) před jedním z bytových domů ve čtvrti Columbia Heights, vzdálené přibližně tři kilometry od sídla amerických prezidentů. Důvody střelby zatím nejsou známy.

„Mezi oběťmi není ani jedno dítě. Policie vyslýchá svědky a prověřuje záznamy z bezpečnostních kamer, „uvedl velitel washingtonské Metropolitní policie Stuart Emerman. Washington je dnes již černým městem, kdy negři jsou většina a bílí obyvatelé jsou převážně je ve službách státu, zbytek před černým morem již prchl.