Většina nemocnic dodnes na provoz urgentních příjmů nedostávala ani korunu

PRAHA | Předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jana Mračková Vildumetzová se vyjádřila k aktuálním informacím ohledně financování urgentních příjmů nemocnic, informuje Rada Asociace krajů v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek

„Velmi pozitivně vnímáme krok Ministerstva zdravotnictví ČR v čele s ministrem Adamem Vojtěchem, který znamená, že by od 1. 1. 2020 měly být financovány urgentní příjmy jak ve velkých nemocnicích, tak v regionálních. Ministr sdělil, že finance získá na území republiky 15 velkých urgentních příjmů, které musí být propojeny s lékařskou pohotovostní službou, mimo jiné jde o urgentní příjmy tam, kde jsou specializovaná traumacentra, ale také v nemocnicích v Karlových Varech, Jihlavě a Pardubicích,“ sdělila Mgr. Jana Mračková Vildumetzová.

Tyto urgentní příjmy obdrží nad rámec úhradové vyhlášky 30 milionů korun a za každou přijatou sanitku bonifikaci 1000 korun. Dalších 80 urgentních příjmů v malých okresních nemocnicích dostane nad rámec úhradové vyhlášky 3 miliony korun a 1 tisíc korun za přijatou sanitku.

„Musím konstatovat, že se konečně našel ministr, který toto začal řešit systémově. Nemocnicím to pomůže v hospodaření, protože většina z nich dodnes na provoz urgentních příjmů nedostávala ani korunu. Pacienti s akutními zdravotními problémy tak budou mít dostupnou potřebnou péči 24 hodin denně 7 dní v týdnu,“ uzavřela svůj komentář.

Reklama: