Ľuboš Blaha: Čína je budoucnost. Čaputová, Kiska jsou američtí agenti

BRATISLAVA | „Čína je náš přítel,“ tvrdí slovenský poslanec Luboš Blaha. Podle něj nebýt amerických agentů Kisky a Čaputové, byly by vztahy jeho země s ní o mnoho lepší. Informuje o prohlášení slovenského poslance světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ľuboš Blaha a cvičená opička Zuzka

„Každý, kdo si nesedí na vedení, ví, že Čína je budoucnost a jen idiot by ji ignoroval při ekonomické spolupráci,“ napsal Blaha na své sociální síti. „Slovensko má s Čínskou lidovou republikou přátelské vztahy a nebýt amerických agentů jako Kiska a Čaputová, mohly by naše dobré vztahy s touto velmocí ještě více pokročit,“ dodal poslanec.

Blaha ve svém postu na Facebooku upozorňuje na stav věcí v Číně a Tibetu. Podle jeho názoru na místě dochází k velkému civilizačnímu pokroku, podle něj – citujeme: „Díky komunistické straně“.

Kiska ožratý ako ta sviňa | repro: zivot.sk

„Čína si zaslouží náš respekt a uznání. A stejně tak čínští komunisté,“ věří slovenský poslanec a dodává: „Jděte se podívat to Tibetu, když chcete mudrovat, sluníčkáři.“ Slovenský poslanec zmiňuje, že nedokáže pochopit, jak lidé, jež v Číně v životě nebyli, mohou soudit o stavu lidských práv v Tibetu.

„Já nedokážu pochopit jen jedno: o Číně nejvíc mudrují ti, kteří tam v životě nebyli. Mluví o nějakém porušování lidských práv v Tibetu, ale v životě tam nebyli,“ píše Blaha s tím, že v Tibetu k žádnému porušování lidských práv nedochází a „lidé tam žijí úplně normálně v moderních městech“.

Ľuboš Blaha v Tibetu