Alexandr Grigorjevič Lukašenko nařídil vyhozenou učitelku zaměstnat a zakázal na školách mobily

MINSK | V Bělorusku je svět ještě v pořádku! Běloruský prezident Alexandr Grigorjevič Lukašenko nařídil, aby přijaly zpět do práce učitelku, kterou před týdnem vyhodili za údajné nemístné chování vůči žákovi. Ta se však jen bránila agresi. Běloruský prezident jí sice nepochválil, ale nařídil její opětovné zaměstnání a zakázal mobily, aby si žáci nemohli učitele „zvěčňovat“.

Alexandr Grigorjevič Lukašenko hostil Stevena Seagala na jeho dače

Učitelka Ljudmila Četvertkova z města Gomel byla z práce minulý týden vyhoze poté, co se na internetu objevilo video, na kterém drží nad hlavou desetiletého chlapce kovovou lavici a vyhrožuje, že ho s ní udeří. Ovšem její chování bylo vyprovokováno malým zmrdem. Proto se jí prezident zastal.

Z videa, které natočila chlapcova spolužačka z vedlejší lavice, je vidět, jak učitelka čtyři minuty na chlapce řve. Četvertkova se následně bránila, že její žák předtím hodil do zad papírový pohár. To ovšem na videu nebylo, jelikož by to pak v konzervativní běloruské společnosti nevzbudilo žádné pozdvižení a za parchanta by byl žák, který se choval jako hovado. Učitelku by označili jen za hysterickou, tak nějak se zachoval i prezident Alexandr Grigorjevič Lukašenko, ač kulantněji.

„Do případu se po týdnu vložil prezident Lukašenko, který prohlásil, že on, kdyby byl učitelem, by sice situaci řešil jinak, ale učitelka se musí vrátit na své místo. Zároveň v souvislosti s tímto případem zakázal s okamžitou platností používání mobilů ve třídách,“ píše o případu slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Takto vypadá svět, který je ještě postavený na nohou a nestojí na hlavě. V Bělorusku je svět ještě v pořádku, proto čelí útokům proamerických deviantů.

Reklama: