V Íránu se vysmáli americkému sráči DJ Trumpovi za uvalení sankcí na jejich centrální banku

WASHINGTON – RIJÁD | Spojené státy (SS) uvalily sankce proti Národní bance Íránu. Informoval o tom americký vůdce Donald John Trump. Podle něj jde o nejvyšší sankce vůči Íránu. Ovšem z Íránu zazněl jen smích. V Íránu ho považují za směšnou postavičku, která jen káchá jako kačer Donald.

Vůdce SS Donald John Trump(eta) | repro: dworkinreport.com

„To jsou nejvyšší sankce, jaké kdy byly na tuto zemi uvaleny,“ řekl vůdce SS Trump novinářům. Podrobnosti o nových ekonomických omezení nesdělil. Takže se jedná jen o vnitrostátní prohlášení, jak ukázat svaly na pupkatém břiše.

Ministr financí SS a poskok Trumpa Steven Mnuchin k tomu řekl, že banka byla posledním zdrojem finančních prostředků pro íránskou vládu. V páteční tiskové zprávě ministerstva financí SS se uvádí, že americké úřady uvalují sankce na íránskou centrální banku, Národní rozvojový fond a společnost Etemad Tejarate Pars Co.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Což znamená, že uvalili sankce na infrastrukturu, která ovšem nemám s americkou nic společného, ovšem teroristicky budou vyžadovat, aby i země pod vlivem americké totality plnily tyto sankce, ač je to projev mezinárodního terorismu.

A pak ekonomický terorista z Washingtonu šířil lži, dezinformace a válečnou propagandu, když uvedl: „Íránský bezostyšný útok proti Saúdské Arábii je nepřijatelný,“ což nebylo prokázáno. Navíc proč drony nesestřelila americká PVO, který je v oblasti nasazena. Vojáci SS neumí s komplety PVO Patriot sestřelit pár dronů? Takže čí ty drony byly, když se po nich nesmělo střílet, aby je sestřelili?

„Kroky ministerstva financí se zaměřují na klíčový mechanismus financování, který íránský režim používá k podpoře své teroristické sítě, včetně jednotek Quds, Hizballáhu a dalších bojovníků, kteří šíří teror a destabilizují region,“ lhal a šířil dezinformace americký zmrd Mnuchin, jelikož jediný kdo destabilizuje oblast jsou Spojené státy, které vojensky operují tisíce námořních mil v oblasti Zálivu.

„Spojené státy budou pokračovat ve své maximální nátlakové kampani proti íránskému represivnímu režimu, který se snaží dosáhnout své revoluční agendy prostřednictvím regionální agrese a zároveň promarní ropné výnosy země,“ sdělil Mnuchin, který za svou teroristickou činnost by měl být souzen a odsouzen k popravě.

Americké zločinecké hovado – Steven Mnuchin | reprofoto: Sputnik (© AP Photo / J. Scott Applewhite)

Guvernér íránské centrální banky v pátek uvedl, že nové americké sankce vůči ní jsou symptomem neschopnosti Washingtonu najít nějakou „páku“ na Írán a vůdci SS Trumpovi a jeho retardovanému poskokovi Mnuchonovi se vysmál.

„Zavedení sankcí na centrální banku ze strany americké administrativy opět ukazuje, jaké mají prázdné ruce při hledání páky vůči Íránu,“ citovala AFP guvernéra centrální banky Abdalnásira Hemmátího, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Na ruském ministerstvu zahraničí sdělili, že nepovažují sankce za legitimní. Dodali, že Ruská federace ve spolupráci s Teheránem pokračuje, což se týká i bankovního sektoru. „Považujeme jednostranné sankce za nelegitimní. Neovlivní to náš přístup k Íránu…Budeme i nadále spolupracovat s Íránem v bankovním sektoru,“ řekl pro RIA Novosti Zamir Kabulov, který je ředitel druhého asijského oddělení ruského Ministerstva zahraničních věcí.

Reklama: