Máte v Praze krb, tak už jen na ozdobu! Imbecilní zastupitelé Prahy zakázali jako greténi topit uhlím a dřevem v krbech

PRAHA | Praha má druhý nejšpinavější vzduch v republice. Pražští imbecilní zastupitelé na zasedání 19. září schválili novou vyhlášku, která zakazuje topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v lokálních kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných.

Petr Hlubuček – pod vedením tohoto nácka z TOP 09 Praha zakázala topit v krbech dřevem

Totalitní předpis bude platit od října 2020. Domácnosti tak mají rok na změnu způsobu vytápění, a když na to nbudou mít peníze, tak zdechnou v zimě mrazy. Sice propaganda magistrátu píše, že mohou využít tzv. Kotlíkové dotace na pořízení ekologičtějšího zdroje, ale i to je brutální totalita. Co zakážou příště? Nosit ženám sukně a povinně všem přikáží holit hlavy?

Vyhláška zamezuje spalování uhlí, uhelných briket a koksu také v lokálních topidlech, tedy zdrojích určených zpravidla pouze k vytápění místnosti, v níž jsou instalovány, či současně i k přípravě pokrmů.

Nová vyhláška dále po dobu trvání smogové situace vyhlášené na území aglomerace Praha zakazuje spalování jakýchkoliv pevných paliv v doplňkových zdrojích, které nemají sloužit jako hlavní zdroj vytápění objektu, ale jsou určeny pouze pro příležitostné použití, například krbů.

„Znečištěný vzduch se zásadně podepisuje na zdraví obyvatel. Největší vinu za znečištění ovzduší sice nese automobilová doprava, nelze však opomíjet ani zplodiny, které vznikají při domácím spalování uhlí a koksu. Zde je zásadně znát každý jednotlivý kouřící kotel, který otráví vzduch stovkám lidí v okolí. Všichni majitelé nevyhovujících starých kamen a kotlů zároveň nyní budou mít zřejmě poslední možnost získat příspěvek z programu Kotlíkové dotace, který nabízí až 80% z celkové ceny nového zařízení,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček, který je fašistou z koalice TOP09-STAN. Napsat této vepřové hlavě můžete zde: [email protected].