Módní a nesmyslný boj proti Oxidu uhličitému

PRAHA | Miliony studentů po celém světě dnes nechali své učebnice doma a šli do ulic, aby stávkovali kvůli klimatu. Předseda strany SPD Tomio Okamura okomentoval na Facebooku tyto, podle jeho slov, zbytečné pochody a vysvětlil svůj názor. V komentářích se rozpoutala bouřlivá diskuse, většina uživatelů však politika podpořila. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Okamura s kundou greténistickou Gretou v zádech

Takové masové záškoláctví zjevně nenechalo lídra SPD lhostejným, Okamura ve svém příspěvku ihned zdůraznil, že se staví proti „novému ekologistickému zelenému fanatickému politickému náboženství“ a dodal, že je užitečnější dělat konkrétní kroky.

„Proč studenti, když chtějí tolik chránit životní prostředí, radši nejdou vysazovat stromky či uklízet ulice? Životnímu prostředí by pomohli mnohem více. Každý má začínat především sám u sebe, věci lze zlepšovat i malými činy a každý by měl jít i příkladem. Jinak to s odpuštěním vypadá jenom jako snaha dělat humbuk, vyhnout se vyučování a dělat ze sebe „hrdiny“,“ napsal Okamura.

Neomarxistické levicové extremistické svině

Podle něj se s touto hysterií snaží někteří politici odvrátit pozornost od jiných horkých témat. „Jedná se také o snahu sluníčkářů zakrýt mnohem větší problém, který znamená masová imigrace, islamizace a nastolování nové sluníčkářské diktatury,“ píše.

Politik zdůrazňuje, že boj proti CO2 je nesmyslný. „Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce,” dodává Okamura. A také předkládá argumenty českých odborníků Jaroslava Šímy a Vladimíra Kavky, že za globální oteplování a změny klimatu nemůže CO2, ale úbytek zeleně.

Navíc podle Okamury tato hysterie jen škodí ekonomice. „V rámci této politiky musíme nesmyslně pěstovat a dotovat řepku kvůli biopalivům, dotovat fotovoltaiku solárním baronům, musí se stavět domy „s nulovou spotřebou energie“, které prodražují možnost pořídit si vlastní bydlení, řepka olejka zamořuje krajinu alergeny a jejím pěstováním trpí půda i celá krajina,“ vysvětluje lídr SPD.

V desítkách zemí po celém světě proběhly v pátek 20. září protesty za ochranu klimatu. Asi 200 organizací a veřejných iniciativ vyzvalo k celosvětové stávce, včetně mládežnického hnutí Pátek pro budoucnost (Fridays for Future). Podle iniciátorů akce proběhla asi ve 150 zemích. Na Staroměstském náměstí v Praze se dopoledne sešly asi dva tisíce mladých lidí, kteří se připojili k celosvětovému protestu.