Kongresman Joe Kennedy III. ohlásil kandidaturu do amerického Senátu

BOSTON | Kongresman Joe Kennedy III. v sobotu oficiálně ohlásil svou kandidaturu do amerického Senátu, informovala agentura AP. Joe Kennedy III. se stal prvním členem rodiny Kennedyů, který se o uchází o křeslo v horní komoře amerického kongresu od roku 1962, kdy se stal senátorem Edward M. Kennedy.

Joe Kennedy III. | repro: vox.com

Demokratický kongresman za stát Massachusetts Joe Kennedy III svou kandidaturu oficiálně oznámil v sobotu ve východní části Bostonu, uvádí na své webové stránce stanice CNN.

Kennedy se podle CNN rozhodl kandidovat na základě rozhovorů s lidmi ze svého volebního obvodu poté, co byl Donald Trump zvolen a jako důvody uvedl i zastaralé uspořádání a staré pravidla. „Je to náš životní boj, boj mé generace a já do toho jdu naplno,“ řekl.

Joe Kennedy III. je pravnukem Roberta F. Kennedyho, který působil jako ministr spravedlnosti v administrativě svého bratra, 35. prezidenta Johna F. Kennedyho. Jejich další bratři byli senátor Edward M. Kennedy a Joe Kennedy, který jako pilot zahynul ve druhé světové válce.