Syrská armáda zachytila dron s kazetovými bombami u izraelských hranic

DAMAŠEK | Syrská armáda zachytila bezpilotní letící prostředek nesoucí kazetové bomby nad oblastí Džebel eš-Šejch v jihozápadní Sýrii, informovala agentura Syrian News Agency, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zajištěný dron

Podle agentury speciální služby zneškodňují dron, který se jim podařilo sestřelit severně od města El Quneitra. Při jeho demontáži objevili sapéři kazetové bomby plněné výbušninou C-4, která zvyšuje sílu exploze.

Syrské bezpečnostní služby navíc objevily zbraně, střelivo, drogy, jídlo a vybavení vyrobené v Izraeli ve vesnici Barika na předměstí Al-Quneitry.

Vojenské obranné síly ve čtvrtek večer objevily další neznámý bezpilotní letící prostředek jižně od Damašku. Předpokládá se, že se jednalo o izraelské zařízení provádějící zpravodajskou misi, která by mohla identifikovat pozemní cíle nebo kontrolovat bdělost systémů protivzdušné obrany.

Podle agentury SANA byl nepřátelský cíl brzy úspěšně zničen. Na internetu se objevilo krátké video o likvidaci tohoto dronu.

V současné chvíli jsou podle informací agentury SANA zcela osvobozeny obce Arba’een, Chasraya a Zakyat. Dodává také, že poražené gangy teroristů ustoupily do Al-Lataminah a Kfar-Zeite, kde se nacházejí jejich poslední dvě základny na severu provincie Hamá.


Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.