Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Každý ví, že už to jednou musí bouchnout a každý cítí, že dnes a denně už po mnoho měsíců se svádí u nás podobný nesmiřitelný boj jako v USA Demokraté proti Trumpovi, v Polsku či Maďarsku tzv. liberální a progresivistická opozice proti Kaczyńského vládní PiS, či Orbánově Fideszu a i u nás progresivistická opozice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi.

Jiří Vyvadil

V podstatě rozhodujícím tématem u nás je po mnoha měsíců trestní stíhání premiéra Babiše, případně „ohýbání Ústavy“ prezidentem Zemanem. Zejména nasazení militantních Chvilek, které z bůhvíjakých zdrojů financují své narůstající akce, eskalovalo situaci v Česku na hranu převratu.

Sta tisícové demonstrace mají ovšem jeden absurdní důsledek: Chvilkaři s masivní podporou médií, zejména samozvaných vlastníků – moderátorů a komentátorů veřejnoprávní ČT televize, eskalují ve veřejném prostoru nenávistné nálady proti prezidentovi i premiérovi, vytváří virtuální dojem převažujícího celospolečenské podpory, která se opakovaně rozptýlí po dalších průzkumech veřejného mínění, které jen ukazují, že tyto názory jsou vlastně extrémně menšinové.

Fakt masivní a organizované podpory zejména ze strany ČT, která doslova pumpuje nenávist vůči premiérovi a prezidentovi a šíří urážky, nadávky i na jejich stoupence zvyšuje celospolečenské napětí nad únosnou míru. Obyčejný volič 30 % ANO nemá náladu někam chodit, a proč taky? Každý přece ví, že realita politického vývoje a v historii Česka téměř neskutečná trvalá podpora ANO, prakticky předurčuje, že nikdo jiný než ANO, zde nemá šanci vládnout. Tím nehovořím o koaličním partnerovi ČSSD, která trvale působí jako pátá kolona opozice, a používá stejné argumenty ve střetu s premiérem a prezidentem. Ale ten může být kdykoliv vyměněn a měl by být…

Zastavení trestního stíhání proti Andreji Babišovi způsobilo totální šok – pro opozici – pro veřejnoprávní média a fanatický a nenávistný vůdce Chvilek opět nastartoval budoucí představu o tom, jak je třeba demonstracemi vynutit na Nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi, aby rozhodnutí o zastavení trestního stíhání vrátil k došetření, případně nejlépe, kdyby ihned Andreje Babiše vzal do vazby (to lehce žertuji)…

Při představě, že „ demokratická ulice a náměstí“ opět rozjede svou nenávistnou kampaň udělá prezident republiky to nejlepší, co mohl a hlavně měl.

Jaksi mimochodem odtušil, že pokud by se v tom Nejvyšší státní zástupce příliš vrtal, je připraven využít svého práva abolice. Řekl bych, že v tom okamžiku se narovnala záda většinového voliče, včetně toho, který nevolí ANO, ale rovněž odmítá vyděračské praktiky opozice, veřejnoprávních médií a hlavně chvilek. Je balzám číst nenávistné komentáře všech havlistických sil, protože konečně po dvou letech se jim ukázalo, že vydírání skončí.

Samozřejmě že desetitisíce na pokyn svého krysaře Mináře opět vyrazí na náměstí a do ulic, samozřejmě. A ať je jich hodně. Ne 250 000 jako naposledy, ale třebas půl miliónu.

Bude se to konat v období, kdy uplyne 30 let od 17. listopadu a bude skvělé, že se – jak věřím – ukáže že ta obrovská mlčenlivá a urážená většina má v sobě tu jistotu, že vyděrači, kteří odkazují na „samet“ bohudík mohou křičet, mohou nadávat a urážet, ale budou demokraticky poraženy.

Oni mají Českou televizi, kulturní elity, odkaz Havla a hlavně ta náměstí a ulice. My máme prezidenta a to stačí…

Reklama: