Na Slovensko pronikla další tlupa vandrujících vetřelců. Vyhoštění proběhlo rychle

KOŠICE | Před pár dny Státní pohraniční služba Ukrajiny informovala slovenskou stranu o stopách, které byly objeveny v blízkosti vnější hranice na ukrajinské straně a které směřovaly na území SR. Krátce poté kamery zaznamenaly neoprávněné překročení hranice třemi vetřelci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

přivandrovalá svoloč do Evropy

Informují o tom slovenská média s tím, že policisté Oddělení hraniční kontroly Policejního sboru Vyšné Nemecké s využitím služebního psa vypátrali v katastru obce Záhor v okrese Sobrance vandrující vetřelce. Jeden kus ze Sýrie, jeden kus z Tunisu, a jeden kus z Maroka. Zločinci byli na oddělení hraniční kontroly.

Jelikož vetřelci překročili vnější hranici s Ukrajinou neoprávněně mimo hraniční přechod a zdržovali se na území SR bez povolení, tak jsou to zločinci a kriminálníci. Policisté je administrativním způsobem vyhostili a zakázali jim vstup na území SR a ostatních členských států EU na tři roky.

Na základě dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a vládou Ukrajiny o zpětném přebírání byly zmíněné osoby předány příslušníkům Státní pohraniční služby Ukrajiny. V podvečer téhož dne kamery zachytily neoprávněné překročení hranice dvěma neznámými osobami ve směru z Ukrajiny do SR.

Krátce poté policisté Ředitelství hraniční a cizinecké policie Sobrance v katastru obce Ulič v okrese Snina zadrželi dva Ukrajince bez cestovních dokladů. Rovněž byli vyhoštěni s uložením zákazu vstupu na území SR a ostatních členských států EU na jeden rok.