Hossein Salami uvedl, že kdokoliv napadne Írán, tak pocítí válku na svém území

TEHERÁN | Jakákoliv země, která začne válku s Íránem, se změní na hlavní bojiště. Oznámil to Hossein Salami, velitel sboru islámských revolučních gard (IRGC, součást ozbrojených sil Íránu). Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Hossein Salami | repro: Sputnik (AFP 2019 / Atta Kenare)

„Jsme rozhodně připraveni reagovat na jakoukoli agresi. Území každého, kdo to bude chtít udělat, se změní v hlavní pole vojenské konfrontace. Nikdy jsme nedovolili, aby se válka přemístila na naše území,“ citovala armáda ISNA.

Rovněž zopakoval varování, které dříve vyslovil íránský prezident Hassan Rúhání, že íránské ozbrojené síly sestřelí drony, které narušují íránský vzdušný prostor. Politik dodal, že omezená agrese takovou nezůstane, a doporučil vyhnout se chybám vůči Íránu.

Íránské revoluční gardy | repro: Sputnik

Jeho slova byla vyslovena na pozadí amerického rozhodnutí vyslat další armádu a vybavení na Blízký východ, ke kterému dochází ve světle nedávných útoků na ropná zařízení v Saúdské Arábii.

Jak by Írán mohl ovlivnit hlavního agresora Spojené státy? V Atlantickém oceánu se nachází expedice íránského válečného námořnictva. Její lokace je neznámá, naposledy však byla hlášena v mezinárodních vodách poblíž Karibské oblasti.