Nicolás Maduro Moros obvinil Kolumbii z přípravy atentátů

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v neděli prohlásil, že během posledního roku bylo zabráněno několika pokusům o atentát na něj, které byly podle jeho slov organizovány v Kolumbii na popud Spojených států, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

„Po tomto pokusu jsme zabránili ještě několika pokusům zavraždit mne. Všechny byly organizovány v Kolumbii. A se souhlasem Washingtonu. Je velmi smutné, že začali používat čistě zločinecké metody a pokoušejí se spáchat politickou vraždu, aby odstranili prezidenta,“ připomněl Maduro atentát ze srpna 2018 v pořadu televizní stanice Rossija 1. Maduro zdůraznil, že „Venezuela chce žít v míru“.

„Ale stratégové, tito extremisté a jestřábi ve Washingtonu si dávno vybrali Kolumbii jako základnu pro vojenský konflikt proti Venezuele. My jim to nedovolíme. Ale svět musí vědět, že v Kolumbii se nachází sedm amerických vojenských základen, které ohrožují bezpečnost celé Latinské Ameriky, ale především Venezuely,“ uvedl venezuelský prezident.

Předtím Maduro prohlásil, že bývalý kolumbijský prezident Álvao Uribe připravoval plán atentátu na něho s pomocí žoldáků. Pokus o atentát na Madura byl proveden 4. srpna 2018. Během přehlídky v Caracasu zamířilo k tribuně, kde se nacházel prezident, několik dronů s výbušninou. Při pokusu o atentát na Madura bylo zraněno sedm gardistů, prezident zraněn nebyl.

Reklama: