Dopravu u obce Sadová regulovali nelegálně zaměstnaní cizinci

HRADEC KRÁLOVÉ | Královéhradečtí celníci vyráží na kontroly do terénu nejen za subjekty, které si vytipují vlastní vyhledávací činností, ale věnují se také podnětům, jež jim nabízí veřejnost, informuje o využití bonzáků ozbrojená úderka Ministerstva financí, které je označování na Celní správa České republiky.

Ozbrojenec Celní správy ozbrojené složky Ministerstva financí | repro: Celní správa ČR

„V minulých dnech přijali telefonní hovor od nespokojeného řidiče čekajícího v téměř hodinové koloně před obcí Sadová, kde probíhá rekonstrukce vozovky. Upozornil na komunikaci s mladými lidmi, kteří zde řídili dopravu, a jeho slovům údajně nerozuměli. Pojal podezření o jejich nelegálně vykonávané práci a rozhodl se proto kontaktovat celníky,“ informuje o aktivním bonzákovi v akci gestapo Ministerstva financí.

Celníci, zabývající se nelegální zaměstnaností, jeho podnět prověřili. Proudy automobilů, které zde v obou směrech po E 442 kyvadlově plynuly, regulovali muž a žena (24 a 23 let) ukrajinské státní příslušnosti.

To by tak hrálo, aby nám tady regulovali dopravu hoši a holky slovanský, když musíme přijmout do budoucna přivandrovalé mu-slimáky a negry

V rámci kontroly celníci zjistili, že skutečně nedisponují platnými pracovními povoleními vydanými českými úřady.

Následně po provedení nezbytných úkonů příslušníci celní správy předají případ k zahájení správního řízení Oblastnímu inspektorátu práce pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Českému zaměstnavateli, který si Ukrajince na řízení provozu najal, hrozí pokuta až do výše deseti milionů korun. Cizincům hrozí vyhoštění z České republiky. To by tak hrálo, aby nám tady regulovali dopravu hoši a holky slovanský, když musíme přijmout do budoucna přivandrovalé mu-slimáky a negry.