Tomio Okamura: Kdepak ti nelegálové jsou, pane ministře Hamáčku? Doufám, že se volně nepohybují na našem území!

PRAHA | Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předseda politického hnutí SPD Tomio Okamura na svém Facebooku uveřejnil post, v němž okomentoval migrační problém. Uvedl, že na řecké ostrovy se chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí.

Myslí si Okamura, že je Hamáček i čuráček?

Zdůraznil, že SPD nechce, aby dopadli jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Okamura uvedl, že na řeckých ostrovech je už 27 700 migrantů, a to přesto, že kapacity tamních ubytovacích středisek stačí jen pro 6300 lidí. Podle řeckých úřadů zvyšující se počty migrantů na ostrovech souvisejí s politikou turecké vlády, která se nyní snaží tisíce migrantů žijících v Istanbulu přemístit do táborů poblíž hranic se Sýrií.

Navíc Okamura upozornil, že evropská agentura pro ochranu hranic Frontex informovala, že v srpnu hranice EU nelegálně překročilo 12 900 lidí a z toho 9300 migrantů se dostalo do EU právě přes Řecko.

Válka s vetřelci

Okamura kritizoval politiku českého ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který se snaží přesvědčit Čechy, že žádní migranti na území Česka nejsou, ale podle výroční zprávy německé spolkové policie za rok 2018 se počet migrantů, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, zvýšil. Zatímco v roce 2017 jich bylo 4035, loni to bylo 4295, což je nárůst o 6,5 procenta. Do Česka loni z Německa bylo podle německé policejní statistiky vráceno 942 nelegálů.

„Kdepak ti nelegálové jsou, pane ministře Hamáčku? Doufám, že se volně nepohybují na našem území!“ napsal.