Střelby ruského námořního dělostřelectva a vypuštění protiponorkových a protiradarových raket

MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruska zveřejnilo video střeleb námořního dělostřelectva a vypuštění protivzdušných raket Kinžal v rámci vojenských cvičení s účastí arktické skupiny Severního loďstva, které proběhlo ve čtvrtek 19. září.

Do cvičení byla zapojena velká protiponorková loď Viceadmiral Kulakov a také velké výsadkové lodě Alexander Otrakovskij a Kondopoga, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Cvičení proběhlo na severu Barentsova moře u souostroví Země Františka Josefa. Střelby proběhly v podmínkách mořské bouře při čtyřbodovém vlnobití a silných poryvů větru. Podle zprávy ruského ministerstva obrany námořníci procvičovali odražení náletu podmíněné nepřítele z různých výšek a směrů při použití protiletadlového raketového komplexu Kinžal , děl AK-100 a AK-725 a také protiletadlových komplexů AK-630.

Protiletadlový raketový komplex Kinžal je určený k odrážení útoků za pomoci protiponorkových a protiradarových raket a dalších prostředků leteckého útoku. V námořním dělostřelectvu se používá od roku 1989.

Ilustrační snímek

Reklama: