FSB: Tajné služby Spojených států se podílely na přesunu teroristů od Afganistanu

KAZAŇ | Americké tajné služby se podílely na přesunu teroristů z mu-slimácké fronty Islámský stát do severních oblastí Afghánistánu, uvedl Sergej Orestovič Beseda, náčelník 5. služby FSB, která zodpovídá za shromažďování operativní informace a mezinárodní styky. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Černá vlajka IS

Podle jeho slov byli použiti za účelem destabilizace na jižních hranicích Společenství nezávislých států (SNS) a v budoucnu také ve Střední Asii.

Dále poznamenal, že silové úřady a rozvědka SNS mají v raných etapách odhalit nebezpečné trendy, aby zajistily bezpečnost a nepřipustily destruktivní vliv zahraničních sil.

V pondělí v Kazani za předsednictví ředitele Služby zahraniční rozvědky Sergeje Jevgenjeviče Naryškina probíhá 16. zasedání vedoucích výzvědných služeb zemí SNS. Účastní se ho delegace z Ázerbájdžánu, Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkménie a Uzbekistánu.

Začátkem září Beseda, Sergej Orestovič varoval, že podle informací FSB ozbrojenci v těžko přístupných oblastech Afghánistánu organizovali výrobu jedovatých látek. Ty pak mohou být nasazeny za využitím dronů.

Reklama: