Britský premiér Johnson vyzval Spojené státy, aby uzavřely novou dohodu s Íránem

NEW YORK – LONDÝN | Britská vláda dospěla k závěru, že Írán s velmi vysokou mírou pravděpodobnosti nese odpovědnost za útoky drone a raketami ze dne 14. září, jejichž terči byly dvě ropné zařízení v Saúdské Arábii. Dospěla politicky, což znamená, že důkazy nemají a jen si to myslí. Myslet, znamená hovno vědět.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson

Britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson stanovisko vlády, které není ničím podložené, sděli v pondělí novinářům během letu na zasedání Valného shromáždění OSN (VZ OSN) v New Yorku, informovala tisková agentura AP.

Podle Johnsona bude Londýn spolupracovat se svými spojenci na deeskalacii napětí vyvolaného tímto incidentem v regionu Perského zálivu, který patrně spáchali samotní Američané, když jejich PVO drony nesestřelila, nebo to neumějí?

Premiér zdůraznil potřebu diplomatické odezvy, na druhé straně však deklaroval, že britská vláda je ochotna zvážit případné připojení se k americké vojenské iniciativě na podporu Saúdské Arábie.

„Budeme spolupracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom utvořili odezvu, kterou se pokusíme deeskalovat napětí v regionu Perského zálivu,“ uvedl Johnson, který se setká s Huráním i Trumpem a rád, aby se Spojené státy vrátily k jaderné dohodě, kterou jednostranně vypověděli.