Andy Babiš: Sankce proti Rusku nepřinesly požadovaný efekt

PRAHA | Sankce, které Evropská unie uvalila na Rusko, neměly očekávaný účinek. Takový názor vyjádřil český premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro německé noviny Welt, který byl zveřejněn v pondělí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš si s východoněmeckou sviní Andělou vytřel řiť

Babiš se s německými novinami podělil o svůj pohled na věc. „Až do dnešního dne sankce nepřinesly očekávané výsledky. Především musíme pomoci Ukrajině při řešení konfliktu s Ruskem, poté normalizovat vztahy s Ruskem a ukončit konflikt. Tato iniciativa by měla pocházet od nás, Evropanů,“ myslí si Babiš.

Podle něj mají na Blízkém východě vliv Rusko, Írán a Spojené státy a Evropa trpí migračním tokem z tohoto regionu. „Rusko má vliv na Blízký východ. Odtud přichází uprchlíci do Evropy. Stále více lidí míří z Turecka do Řecka. Země, které mají vliv na konflikty v regionu – USA, Írán a Rusko, netrpí přílivem migrantů, na rozdíl od nás, Evropanů,“ zdůraznil český předseda vlády.

Babiš rovněž poznamenal, že by EU měla být dostatečně aktivní při řešení konfliktů na Blízkém východě. Dané společenství však dosud nenavrhlo plán na vyřešení situace v Sýrii.

Šéf české vlády také pochybuje o tom, že by Krym mohl být navrácen Ukrajině. „Mimochodem si myslím, že Krym nebude navrácen Ukrajině. Tato naděje je bohužel pravděpodobně nereálná. To však neznamená, že bychom měli zmírnit tlak na Rusko,“ pronesl.

Reklama: