V Harare jsou dva milion negrů bez vody

HARARE | Více než dva miliony negerských obyvatel metropole afrického Zimbabwe Harare a okolních měst jsou bez vody poté, co úřady zavřely hlavní městskou čističku. Po nedávném výskytu cholery v této ekonomicky se rozpadající zemi, tak narůstají obavy z dalších nemocí, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

I opice pijí vodu z louže | zimeye.net

Představitelem města se nedaří získat peníze v objemu přibližně 2,7 milionu dolarů měsíčně na nákup chemikálií pro čištění vody, navíc hladiny vod v znečištěných přehradách pro sucho neustále klesají.

Mluvčí městské rady Michael Chideme v úterý uvedl, že postižení jsou všichni v Harare. Situaci označil za nebezpečnou pro riziko nemocí přenášených znečištěnou vodou.

V hlavním městě Harare jsou pro nedostatek vody a rozpadlou kanalizaci časté tyfoidní onemocnění. Místní negři jsou odkázáni na balenou vodu, někteří jsou nuceni čerpat vodu z mělkých, nebezpečných studní a vykonávat svou potřebu venku. Dělali to tak vždy, tak co se diví, kdyby pracovali, tak nejsou tam, kde jsou…svoloč…

Takový milý negr

Reklama: