Kdo jim dal plány? Drony útočící na ruskou základnu Hmímím v Sýrii jsou vyrobeny na koleně, ale teroristy znalými moderních technologií

MOSKVA – DAMAŠEK | Mluvčí Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Jevgenějevič Konašenkov hovořil o dronech teroristů, které byly sestřeleny v blízkosti ruské letecké základny Hmímím v Sýrii. Podle jeho slov činí dolet jednoho z těchto přístrojů 150 kilometrů a výška letu může dosahovat čtyř kilometrů.

Drony teroristů, které byly sestřeleny u základny Hmímím v Sýrii

„To je velmi vážné“, řekl, když ukazoval novinářům bezpilotní přístroje teroristů, sestřelené v září během příletu k základně, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jak řekl generál, projektanti těchto dronů, nehledě na nehezký vzhled jejich výrobků, použili složitá technická řešení, která si vyžadují odborné vzdělání.

„Na takový útočný dron byl instalován navigační systém, tři antény a zvláštní závěsy pro munici,“ uvedl. Na jiném bezpilotním letounu byla benzínová pohonná jednotka, kterou tvořil obyčejný pětilitrový sud s benzínem.

„Mnohem zajímavější byl mechanismus shazování munice: Při příletu ke stanovenému bodu byla munice prostě postrkována a shazována z výšky 1,5 až 2 kilometrů,“ řekl Konašenkov, Igor Jevgenějevič, kdy dodal, že teroristé zdokonalují technická řešení.

„Chápeme, že montáž probíhá podle jakýchsi schémat a šablon. A někdo, kdo tyto technologie ovládá, pomáhá teroristickým skupinám,“ dodal generál. Ministerstvo obrany 3. září oznámilo likvidaci dvou teroristických bezpilotních letounů, které se přibližovaly k letecké základně.

Uvádělo se, že nikdo nebyl zraněn. Likvidaci bezpilotních letounů během příletu k základně Hmímím ohlásili ruští vojáci naposledy 11. srpna, kdy bylo oznámeno sestřelení šesti dronů. Jak vidno tak ruská PVO v sestřelí všechn drony. Proč to neumí PVO Spojených států v Saúdské Arábii? Je americká PVO zastaralá, neschopná a nebo útok drohů v Saúdské Arábii provedli právě Američané jako útok pod falešnou vlajkou, aby pak z něj falešně obvinili Írán?

Reklama: