Je Gréta šílená nebo jen loutka se zkřiveným obličejem…

„Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli moje sny a moje dětství. Lidé trpí a umírají. Pokud nás necháte na holičkách, naše generace vám to nikdy neodpustí,“ hřímá klimakterická světice na summitu OSN.

Zbyněk Passer | foto: archvi autora

„Jsme uprostřed rozpadu klimatu a vy mluvíte jen o penězích a pohádkách o věčném ekonomickém růstu. Jak se opovažujete sem přijít a říkat, že děláte dost, když potřebná politika ani řešení stále nejsou v dohledu,“ pokračovala. „Dnes se tu nedozvíme žádné řešení ani plány. Protože skutečná čísla jsou příliš nepříjemná. A vy stále nejste dost zralí, abyste to řekli tak, jak to skutečně je,“ usadilo zralé dítě nezralé dospělé.

„Neměla bych tu být, měla bych být ve škole, na druhé straně oceánu,“ řekla rozhořčeně Thunbergová, která rok chodí za školu, aby zchladila planetu. „Změna ale přichází, ať se vám to líbí, nebo ne,“ uzavřela svatá Greta Švédská svou někým předem připravenou řeč.

Es kommt der Tag.. to už jsme kdysi slyšeli od jednoho podobného blázna.

Loutkové divadlo OSN dnes navštívil obzvlášť vypečenej maňásek.

Leze vám grétenismus stále vice na nervy? Jak se z původního hnutí za ochranu životního prostředí stal přední nástroj progresivni levice k ukončení volného trhu, demokracie a i individuálních občanských práv?

Čtěte a sdilejte zásadní svědectví zakladatele Greenpeace, který poctivým ekologem byl a proto musel odejít. Jak se dívá na současné šílenství? Jeho zkušenosti a závěry páteční záškoláky, ani třeštiprdla z Extinction Rebellion nepotěší.

Reklama: