Vůdce SS Trump dal EU ultimátum

NEW YORK | Vůdce Spojených států Donald John Trump v úterý 24. září na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku sdělil, že Washington bude i nadále blokovat pomoc Ukrajině do té doby, dokud EU nezačne vyčleňovat více prostředků. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT se hádá s mikrofony | repro: RT

„Oni to nedělají. Pouze Spojené státy. My dáváme velké množství peněz,“ zdůraznil americký vůdce. Dne 20. září se uvádělo, že rozvědka SS zahájila řízení kvůli jakémusi „slibu“, který dal DJ Trump v rozhovoru se Zelenským. Vůdce SS odmítl veškerá obvinění, nazval je falešnými zprávami a prohlásil, že rozhovor měl blahopřejný charakter.

Koncem srpna dal DJ Trump pokyn, aby byly zmrazeny finance z vojenského rozpočtu na dobu prověrky. Na pokyn prezidenta byla zahájena prověrka toho, do jaké míry jsou vyčleněné prostředky vydávány v zájmu Washingtonu, tedy na válku na Dobasu a šíření rusofobní hysterie a propagandy.

V Kongresu prohlásili, že budou usilovat o to, aby byla Kyjevu poskytnuta vojenská pomoc navzdory vůli prezidenta. Nakonec v prezidentské kanceláři přijali rozhodnutí o uvolnění těchto peněz. Kromě prostředků od amerického ministerstva obrany v roce 2019 dostane Kyjev 445 miliónů dolarů po linii MZV. Včetně těchto prostředků SS vyčlenily Ukrajině za posledních pět let 1,5 miliardy dolarů na rozvoj armády. To vše na přípravu války s Ruskem.