DJ Trump právě vyhrál další prezidentské volby

WASHINGTON | Nancy Pelosi dnes oznámila, že demokraté podávají formální obžalobu – vyšetřování Donald Trumpa, že Sněmovna reprezentantů USA zahájí kroky k sesazení prezidenta Trumpa.

Já, jo jsem to já!

Demokraté byli prý donuceni tento krok udělat, kvůli tomu, že prezident Donald Trump překročil hranici se svou kontroverzní výzvou prezidentovi Ukrajiny. Demokraté se však také obávají, že tento krok může povzbudit prezidentovy příznivce před volební kampaní, na další prezidentské volební období.

Prezident Trump v úterý ráno v OSN potvrdil obsah svého rozhovoru z 25. července 2019 s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskim, ve kterém ho vyzval, aby vyšetřil demokratického prezidentského kandidáta Joe Bidena a jeho syna na Ukrajině.

Pan Trump slíbil, že vydá přepis svého telefonního hovoru. Potvrdil také, že zadržel téměř 400 milionů dolarů americké pomoci Ukrajině, ale popřel, že by tak učinil, aby přiměl pana Zelenskeho zahájit vyšetřování, které by poškodilo bývalého viceprezidenta.

Vysvětlení – důvod proč teď takto narychlo: Hunter Biden – syn Joe Bidena, byl spoluvlastníkem ukrajinské energetické firmy v době, kdy jeho otec Joe Biden byl druhým mužem ve vládě amerického prezidenta Baracka Obamy.
Joe Biden potvrdil, že v roce 2016 pod pohrůžkou zablokování půjček naléhal tam tehdejší ukrajinskou vládu, aby odvolala generálního prokurátora. Ten vyšetřoval pro podezření z korupce i firmu Huntera Bidena.

Přeloženo do normální mluvy: Senátor Biden ještě jako viceprezident USA tlačil na generálního prokurátora jiného státu, aby přestal vyšetřovat jeho syna podezřelého z trestné činnosti v tomto státě. Přitom vyhrožoval zastavením americké finanční pomoci tomuto státu, když problém jeho rodiny neshodí ze stolu.

Prezident Trump požádal prezidenta Zelenského, aby Ukrajinci vyšetřování obnovili. Zahájením impeachmentu s těmito konkrétními důvody, se demokraté přiznávají k tomu, že chtějí krýt něco, co by jinak bylo dávno vyšetřeno a zveřejněno. Tohle HODNĚ nedomysleli.

Reklama: