Ruské námořnictvo v Japonském moři otestovalo raketu X-35 Uran

VLADIVOSTOK | Střela s plochou dráhou letu X-35 Uran po odpálení úspěšně zasáhla driftující nadvodní cíl. Video bylo pořízeno přímo na palubě malé raketové lodi Tornádo v Japonském moři. Záběry byly zveřejněny Ministerstvem obrany RF v úterý 24. září.

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak podle informací ministerstva raketa úspěšně dosáhla svého cíle ve vzdálenosti více než 50 km v plánovaném čase. Deset bojových lodí a podpůrných plavidel Tichooceánského loďstva Ruské federace a letadla námořního letectva doprovázely malou raketovou loď Tornádo.

Oprava a modernizace malé raketové lodě Tornádo nyní probíhá na Kamčatce v akciové společnosti Severovýchodní opravárenské středisko a také v lodním opravárenském centru Dalzavod ve Vladivostoku. V rámci modernizace byl v lodi vyměněn raketový systém Malachit za Uran a paluba je vyzbrojena novým dělostřeleckou technikou.

Protilodní okřídlená raketa X-35 (3M24) Uran je určena k ničení rychlých raketových, torpédových a dělostřeleckých lodí a také dalších plavidel s výtlakem do 5 tisíc tun, působících samostatně nebo jako součást konvoje a výsadkových jednotek, v jakoukoliv denní či noční hodinu, v jakýchkoliv meteorologických podmínkách a v podmínkách radioelektronického a palebného protiopatření.

Reklama: