Ekonomický terorismus: Spojené státy uvalily sankce na čínské společnosti nakupující íránskou ropu

WASHINGTON | Vláda zločineckých teroristických Spojených států (SS) oznámila ve středu zavedení sankcí vůči čínským podnikům, které nakupují ropu z Íránu, čímž zvyšuje svůj mezinárodní teror i navzdory snahám evropských států zprostředkovat jednání mezi Washingtonem a Teheránem.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

Ministr zahraničí SS Mike Richard (kráceně M.Rd.) Pompeo, který se v New Yorku účastnil zasedání Valného shromáždění OSN, řekl, že jde o odezvu na porušování jednostranných opatření Spojených států namířených proti Íránu, takto nazývají ekonomický terorismus a porušování mezinárodního práva, jelikož žádná z členských zemí OSN nesmí nutit jinou, bez svolení OSN, k dodržování její legislativy mimo své svrchované území.

„Odkazujeme Číně a všem státům: Vězte, že budeme postihovat každé porušení sankcí,“ vyjádřil se M.Rd. Pompeo před členy nátlakové skupiny Jednotně proti jadernému Íránu, což je teroristická skupina vedená bandity z Washingtonu nerespektující Chartu OSN a mezinárodní právo.

Francie mezitím vede snahy uspořádat na půdě OSN na poslední chvíli schůzku amerického vůdce Donalda Johna Trumpa s íránským protějškem Hasanem Ruháním.