První vlak projel po nové železnici přes Krymský most

SIMFEROPOL | Vlak s ruskými novináři poprvé provedl zkušební jízdu na železniční části Krymského mostu v úterý 24. září. „Cesta novinářů na palubě samohybného vagónu trvala asi 30 minut,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jak uvedl vedoucí stavby Alexandr Ostrovskij, k dnešnímu dni jsou práce prováděny v souladu s harmonogramem. Instalace mostních konstrukcí je už dokončena a probíhá pokládka železničních komunikací. Pokračuje také instalace osvětlovacích stojanů a protihlukových stěn. Stavby objektu se účastní 3 tisíce inženýrů a dělníků.

Očekává se, že železnice bude otevřena v prosinci tohoto roku a vlaky na ní budou moci dosahovat rychlosti až 80 kilometrů za hodinu.

První vlaky pojedou po trase Simferopol-Moskva a Sevastopol-Petrohrad. Po otevření železniční dopravy bude přes Krymský most jezdit denně až 94 vlaků, tzn. 47 osobních a nákladních vlaků v obou směrech.

Krymský most je nejdelším mostem v Rusku. Je dlouhý 19 kilometrů. Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin zahájil provoz automobilové části mostu přes Kerčský průliv 15. května 2018.

Reklama: